Drewno do pieca

Najlepsze drewno do pieca? Bez wątpienia drewno liściaste, czyli takie jak dąbgrab i jesion, które zapewniają spokojny, równomierny płomień. Takie drewno jak na przykład dąb pali się bardzo długo, w trakcie spalania zaś uwalniają się garbniki o miłym, gorzkim zapachu. Cechuje go wysoka wartość opałowa, zapewnia dużo ciepła. Takie odpowiednio d...

Najlepsze drewno do pieca? Bez wątpienia drewno liściaste, czyli takie jak dąbgrab i jesion, które zapewniają spokojny, równomierny płomień. Takie drewno jak na przykład dąb pali się bardzo długo, w trakcie spalania zaś uwalniają się garbniki o miłym, gorzkim zapachu. Cechuje go wysoka wartość opałowa, zapewnia dużo ciepła. Takie odpowiednio dobrane drewno jest suche, zawiera maksymalnie 15% wilgotności. W naszej ofercie znajdą Państwo drewno najlepszej jakości, twarde i wysokokaloryczne, gwarantujące największą wydajność. Dzięki temu rzadziej trzeba będzie dokładać do ognia. Ma to liczne zalety, bo mniej potrzebujemy opału, żeby ogrzać dom, mniej musimy mieć też miejsca, by je składować. Takie drewno w trakcie spalania daje najwięcej ciepła.

Nie znajdą Państwo w naszej ofercie produktów niskiej jakości, nienadających się do palenia jak lakierowane belki, płyty wiórowe czy sklejki. Nie oferujemy też drewna z drzew iglastych, ponieważ zawiera dużo żywicy, a ta podczas spalania strzela i zanieczyszcza otoczenie różnymi, ciężkimi do usunięcia plamami. To jednak nie wszystko, bo tworzy się dużo dymu oraz sadzy, jaka osiada na ściankach kominka, jak i w przewodzie kominowym.

W naszej ofercie znajdą Państwo drewno najwyższej jakości, najbardziej nadające się do palenia, spełniające najwyższe wymagania. Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości drewna do pieca, Wrocław i nasz sklep jest najlepszym miejscem, by je kupić. Proszę sprawdzić, co mamy do zaoferowania. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

W związku z wieloma zapytaniami Klientów o drewno przeznaczone do pieców i tzw kóz, stworzyliśmy trzy produkty specjalnie dla Państwa.

Zrzyny dębowe Trak - jest to odpad tartaczny uzyskany po obróbce maszyną zwaną TRAKIEM sprzedawane w całości w długościach po ok. 130 cm.

Zrzyny dębowe Wielopiła- jest to odpad tartaczny uzyskany po obróbce maszyną zwaną wielopiłą w długościach po ok. 130 cm.

Klocki dębowe do 25cm - jest to odpad tartaczny uzyskany po procesie optymalizacji w której udało nam się uzyskać opał o długościach do 25 cm. Jest to doskonały opał do małych kominków, pieców typu "koza" oraz standardowych pieców węglowych.

Zrzyny Mix HIT - Jest to mieszanka zrzyn po procesie optymalizacji w wyniku której udało się uzyskać gotowe do palenia zrzyny dębowe o długościach do 30 cm w super cenie.

Więcej

Drewno do pieca W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Zrzyny dębowe 30 cm

  Zrzyny dębowe jest to odpad tartaczny - długości i grubości nie są jednakowe.

  Długość ok. 30 cm

 • Zrzyny dębowe 120 cm

  Zrzyny dębowe jest to odpad tartaczny - długości i grubości nie są jednakowe.

  Długość ok. 120 cm

 • Klocki dębowe 25 cm

  Klocki dębowe jest to odpad tartaczny - długości i grubości nie są jednakowe.

  Długość od ok. 5 cm do ok. 25 cm

 • Świerk