Blog - co nowego?

KS PERŁA WĘGRÓW
Czytaj dalej

PLUSY PALENIA DREWNEM: oszczędność, około 10 razy mniej popiołu niż z węgla/miału, zdecydowanie mniejsze ryzyko zaczadzenia, dbasz o środowisko i powietrze, którym oddychamy, wspierasz lokalną firmę, zastosowanie popiołu jako nawozu.
Czytaj dalej

Często zadawane pytanie czy gałęziówka nadaje się na opał.
Czytaj dalej

Znamy około 200 gatunków. Te najczęściej spotykane w Polsce to : dąb szypułkowy, dąb bezszypułkowy i dąb czerwony. Możemy również spotkać inne rzadziej występujące : dąb burgundzki, dąb błotny, dąb omszony i dąb wielkolistny. 
Czytaj dalej

Codziennie każdy z nas idąc do pracy lub też patrząc przez okno widzi jakieś drzewo. Ale czy znamy ich sekrety, czy wiemy ile kryją w sobie tajemnic? Ile gatunków drzew rośnie na świecie? Jakie rzeczy z nich powstają i do czego je wykorzystujemy? 
Czytaj dalej

Zobaczcie co można wyczarować z drewna.
Czytaj dalej

http://www.drewnex24.pl/content/7-promocjehttp://www.drewnex24.pl/content/7-promocjeAby dobrze  pracowało się siekierą ostrzenie powinno należeć do rutynowych i regularnych czynności konserwacyjnych. Dzięki temu praca z nią będzie przebiegać szybko, sprawnie i efektywnie. Jeżeli będziecie wykonywać tą czynność systematycznie Wasza siekiera zawsze będzie gotowa do pracy.
Czytaj dalej

Życzenia od Drewnex24.pl
Czytaj dalej

Od wielu pokoleń kominek jest miejscem świętowania i magii, szczególnie w czasie świąt Bożego Narodzenia. Aby uczcić to święto dbamy o szczególnie uroczysty wygląd naszych domów. Wielu z nas przystraja kominek jak choinkę. A jaki styl dekoracji przyjmie na Boże Narodzenie twój kominek ? Nie masz pomysłu, jak go udekorować? Zobacz nasze inspiracje;
Czytaj dalej

Kupiliście drewno na opał i teraz zastanawiacie się gdzie najlepiej je ułożyć. Pamiętajcie, że należy wybrać takie miejsce aby chronić je przed deszczem, śniegiem. Jeżeli tego nie zrobicie drewno pokryje się pleśnią, zgnije i nie będzie się nadawało na opał. Podpowiemy Wam kilka sprawdzonych sposobów na przechowywanie i układanie drewna na opał...
Czytaj dalej