Grilluj na drewnie!

Wiosna to czas na rozpoczęcie sezonu grillowego, plenerowe spotkanie z znajomymi, rozkoszowanie się zapachem i smakiem grillowanych kiełbas, karkówki, ryb, serów, warzyw  a nawet chleba… Doznania te będę najlepsze kiedy zdecydujemy się na grillowanie na drewnie. 

Grillowanie na drewnie

Potrawy z grilla są znakomite, ale często towarzyszy im problematyczny dym wytworzony przez spalający się węgiel, w formie brykietu lub tradycyjnej węglowej. Ten dym może zawierać elementy rakotwórcze oraz szkodliwe związki, które wpływają negatywnie na nasze zdrowie i środowisko. Dlatego warto zastanowić się nad korzyściami grillowania na drewnie. Grillowanie na drewnie zapewnia smakowanie potraw naturalnym aromatem, bez dodatków chemicznych, co jest o wiele bardziej zdrowe. Co więcej, zapach dymu będzie przypominał nam ognisko, co nadaje mu tradycyjnego klimatu. Przygoda z grillem na drewnie jest więc nowym, unikalnym doświadczeniem

Stosując różne rodzaje drewna można eksperymentować ze smakiem naszych potraw. Najlepsze do grillowania będzie drewno z liściastych gatunków drzew. Te iglaste zawierają bowiem w składzie żywice oraz rycynę, które podczas procesu grillowania wraz z dymem przenikają do potraw. Absolutnie nie można eksperymentować z pozostałościami po starych meblach, gdyż może to być niebezpieczne dla zdrowia. Przed grillowaniem zaleca się namoczenie drewna w wodzie przez godzinę, dzięki czemu będzie się ono dłużej i intensywniej tliło. Jednak nie jest to warunek konieczny.

Stosując drewno unikamy rozprzestrzeniania szkodliwych substancji zawartych w dymie. Takie grillowanie jest więc ekologiczne, zdrowe i pozwalające na spożywanie przyjaznych dla organizmu potraw. Dym, wytwarzany prze drewno, każdemu skojarzy się z naturalnym, swojskim ogniskiem. Funkcje grillowania można również połączyć z naturalnym wędzeniem potraw, choć wymaga to nieco umiejętności. Nie przekracza to jednak zdolności manualnych przeciętnego gospodarza, a może przynieść sporo korzyści. 

Smacznego!

ZALETY GRILLOWANIA NA DREWNIE

Unikalny smak - grillowanie na drewnie dodaje unikalnego smaku potrawom. Drewno, które jest używane do grillowania, wytwarza specyficzny aromat, który przekłada się na smak mięsa, ryb lub warzyw.

Bez dodatków chemicznych - grillowanie na drewnie pozwala uniknąć szkodliwych substancji chemicznych, które mogą być obecne w gazie lub w węglu. Drewno jest naturalnym paliwem, więc można mieć pewność, że jedzenie będzie zdrowe i wolne od szkodliwych substancji.

Ekologiczność - grillowanie na drewnie jest bardziej ekologiczne niż grillowanie na gazie lub węglu. Drewno jest odnawialnym źródłem energii, a jego spalanie jest bardziej przyjazne dla środków

Niski koszt - grillowanie na drewnie jest zazwyczaj tańsze niż grillowanie na gazie lub węglu. Drewno jest zazwyczaj łatwiejsze do zdobycia i jest mniej kosztowne niż węgiel lub gaz.

Łatwość użytkowania - grillowanie na drewnie jest łatwe i przyjemne w użytkowaniu. Drewno szybko się rozgrzewa, co pozwala na szybkie przygotowanie potrawy. Grillowanie na drewnie jest również łatwe w czyszczeniu i konserwacji, co ułatwia utrzymanie grillu w czystości. 

Najlepsze gatunki drewna na grilla

Dąb - zapewnia mocny, dymny smak, doskonale nadaje się do grillowania mięsa, wędzenia boczku, wędzenia szynki.

Jodła - zapewnia lekki, owocowy smak, doskonale nadaje się do grillowania mięsa, wędzenia boczku i wędzenia szynki.

Jesion - zapewnia łagodny, delikatny smak, doskonale nadaje się do grillowania mięsa i wędzenia boczku.

Klon - zapewnia łagodny, delikatny smak, doskonale nadaje się do grillowania mięsa i wędzenia boczku.

Owocowe – owoce takie jak jabłka, gruszki, wiśnie i morele, dają lekki, słodki smak i idealnie nadają się do grillowania kurczaka i wieprzowiny.

Oliwne - drewno oliwne nadaje się idealnie do grillowania ryb, mięsa i warzyw, ponieważ zapewnia łagodny, oliwny smak.

Produkty powiązane

Dąb drewno opałowe
  • -229,00 zł
Na stanie
Dąb

Dąb drewno kominkowe

Drewnex
d141
419,00 zł 648,00 zł
1 Komentarze
   Dostawa już od 1m3  Sprawdź w tabeli Gratisy przy zakupie drewna  Zobacz jakie  71 750 25 25  Zamów drewno przez telefon

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 499,00 zł
Dąb drewno opałowe na palecie Dąb drewno opałowe na palecie 2
  • -230,00 zł
Na stanie
Drewno do kominka

Dąb drewno kominkowe paleta

Drewnex
d160
529,00 zł 759,00 zł
  Dostawa już od 1 palety Transport w cenie  71 750 25 25 Zamów drewno na telefon

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 609,00 zł
Jesion drewno opałowe
  • -246,00 zł
Na stanie
Jesion

Jesion drewno kominkowe

Drewnex
j144
444,00 zł 690,00 zł
   Dostawa już od 1m3  Sprawdź w tabeli Gratisy przy zakupie drewna  Zobacz jakie  71 750 25 25  Zamów drewno przez telefon

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 529,00 zł
Drewno opałowe na palecie Drewno opałowe na palecie 2
  • -247,00 zł
Na stanie
Drewno do kominka

Jesion drewno kominkowe paleta

Drewnex
j163
554,00 zł 801,00 zł
  Dostawa już od 1 palety Transport w cenie  71 750 25 25 Zamów drewno na telefon

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 639,00 zł

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Nowy komentarz

You are replying to a comment