Klocki dębowe – opał wysokiej jakości!

Ogrzewasz dom małym kominkiem, piecem typu „koza”, standardowym piecem węglowym lub kotłem i szukasz alternatywnego źródła energii dla węgla lub drewna kominkowego? 

Znajdziesz ją w ofercie Drewnexu!

Opał do pieca klocki dębowe

To klocki dębowe, które są produktem wtórnym z naszego tartaku, gdzie wytwarzane są półfabrykaty z litego dębu jak fryza i graniak, materiały o bardzo szerokim zastosowaniu, doskonały m.in. do produkcji: podłóg, blatów kuchennych, stołów i innych elementów mebli.

W trakcie produkcji półfabrykatów eliminowane są fragmenty drewna posiadające różnego rodzaju wady wizualne, uszkodzenia mechaniczne, sęki czy przebarwienia.

W procesie takiej optymalizacji uzyskujemy wysokiej jakości opał o niewielkich wymiarach. Klocki mają maksymalnie 25 centymetrów długości i ok 5 centymetrów grubości, minimalną ilość kory, a drewno jest suche (wilgotność poniżej 20 %), pozbawione grzybów i pleśni, gotowe do palenia tuż po zakupie.

Odpada więc konieczność sezonowania, co z kolei oznacza olbrzymią oszczędność czasu i pieniędzy. 

Co równie ważne, klocki dębowe mają zdecydowanie większą wydajność energetyczną niż brykiet drzewny czy pellet. 

Dąb to gatunek wysokokaloryczny – daje dużo ciepła i ma przyjemny zapach.

To doskonałe drewno na opał, które jest wysoko cenione ze względu na swoją kaloryczność (2 803 kcal/m), bardzo wolno się spala i długo utrzymuje płomień w palenisku.

Pozostawia ok 3% popiołu.

Posiada bardzo szerokie spektrum zastosowania: od oklein poprzez wszelkiego rodzaju wyroby tarte, aż po opał.

Zwykle jest u nas w najlepszej ofercie cenowej spośród gatunków twardych ze względu na duże zapasy i zapotrzebowanie w tartaku, drugiej gałęzi działalności Drewnexu. 

Zachęcamy do składania zamówień za pośrednictwem naszej strony – www.drewnex24.pl lub infolinii 71 750 25 25.

Sprawdźcie nasze promocje oraz możliwość uzyskania transportu gratis!