Hurtownia drewna Drewnex

Drewnex –  drewno produkujemy z pasją!

Firma DREWNEX działa na rynku od 2000 roku. Na przestrzeni ponad 20 lat istnienia naszej działalności zdobyliśmy zaufanie wielu tysięcy prywatnych i hurtowych odbiorców drewna

Jesteśmy największym producentem drewna kominkowego i opałowego w południowej Polsce. Od dwóch dekad zaopatrujemy hurtowych odbiorców krajowych i zagranicznych (m.in. z Niemiec, Austrii, Holandii, Belgii, Francji i Danii). Jesteśmy sprawdzonym i niezawodnym partnerem handlowym, który na pierwszy miejscu stawia zadowolenie klientów i najwyższą jakość swoich produktów. Korzystamy wyłącznie z wysokiej klasy drewna pozyskiwanego w Lasach Państwowych, posiadającego certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) potwierdzający pochodzenie surowca wyłącznie z legalnych źródeł. W całorocznej ofercie hurtowej mamy drewno z najpopularniejszych rodzimych gatunków drzew - dębu, brzozy, buka, jesionu, grabu, sosny i świerku.  

Pół tysiąca pracowników 

Przetwarzamy 150 000 m3 drewna tartacznego rocznie, kubatura naszej suszarni wynosi 2000 m3, a nad najwyższą jakością naszych produktów pracuje zespół złożony z ponad pół tysiąca wykwalifikowanych pracowników. Posiadamy najnowocześniejszą linię produkcyjną wyposażoną w 10 piło-łupiarek Hakki Pilke, która pozwala na realizację praktycznie każdego zamówienia. W zależności od życzenia klienta drewno jest łupane na trzy lub więcej kawałków o średniej długości około 30 cm. Olbrzymią wagę przywiązujemy również do pakowania i transportu naszych produktów. W tym celu opracowaliśmy własną formułę skrzynio-palety. Dzięki temu każdy metr przestrzenny drewna kominkowego jest ułożony precyzyjnie w rządkach i w nienaruszonej postaci dociera do najodleglejszego celu. 

Nasza zielona flota  

Naszym kolejnym atutem jest flota transportowa, która liczy już ponad 100 pojazdów i jest konsekwentnie rozbudowywana. Dosłownie w ostatnich dniach zasiliło ją pięć kolejnych ciągników marki Volvo przystosowanych do transportu długodystansowego. To wszystko sprawia, że nasze moce przerobowe są wręcz nieograniczone. Każdą z naszych ciężarówek możemy wysłać jednorazowo kilkadziesiąt palet drewna kominkowego. Spełniamy oczekiwania nawet najbardziej wymagających kontrahentów! Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić tanie drewno, to trafiłeś pod właściwy adres. Drewnex zrealizuje Twoje zamówienie!

Ekologiczna energia

Kolejną gałęzią działalności firmy Drewnex jest produkcja półfabrykatów dębowych - fryzy i graniaka, najwyższej jakości materiałów do wyrobu: podłóg, płyt klejonych, blatów kuchennych, stołów oraz innych elementów mebli. Jesteśmy też producentem biomasy, w pełni naturalnej i ekologicznej substancji energetycznej. To biopaliwo stanowi odnawialne źródło energii. A, że sprawy ekologii są dla nas bardzo istotne, jesteśmy w trakcie budowy własnej elektrowni właśnie na biomasę o mocy 8 mega.

Biomasa to materiał coraz częściej wykorzystywany do wytwarzania energii i doskonała alternatywa dla węgla, głównie z uwagi na mniejszą ilość wytwarzanych zanieczyszczeń. Podczas spalania, emisja tlenku węgla, dwutlenku siarki i tlenków azotu, jest niższa niż podczas stosowania paliw kopalnianych. A jego przechowywanie czy składowanie nie niesie za sobą ryzyka dla środowiska naturalnego. Jednym z najbardziej popularnych produktów, służących do uzyskania biomasy, jest drewno i jego elementy takie jak trociny, zrębki czy kora. Biomasa stanowi trzecie, co do wielkości, naturalne źródło energii na świecie.

Sadzimy Lasy!

Motorem napędowym do codziennej działalności jest miłość do natury i zwierząt. W 2018 roku założyliśmy fundację sadzimy „Sadzimy Lasy”. Naszym celem jest posadzenie miliona drzew. Jak chcemy to zrobić? Kilka razy w roku kupujemy w szkółce leśnej pod Wrocławiem po kilka tysięcy sadzonek różnych gatunków drzew, a następnie rozdajemy je swoim klientom.  

Natomiast w naszych stajniach hodujemy czempionów  rasy izabelowatych, piękne konie wspaniale prezentujące się na pokazach, ale też doskonale radzące sobie w wyścigach. Ta wszechstronna rasa bez trudu odnajduje się w wielu powierzonych im zadaniach. To samo możemy powiedzieć o naszej firmie.

Właściciel  firmy DREWNEX

Konrad Jaskulski 

Siedziba firmy

ul.Sportowa 24, 55-093 Piecowice

Drewnex24.pl biuro

Drewnex24.pl hurtownia drewna opałowego

Drewnex24.pl hurtownia drewna opałowego

Sprzedaż hurtowa drewna opałowego Drewnex24.pl

Hurtownia drewna Drewnex24.pl

Drewnex