Gdzie kupić drewno kominkowe wysokiej jakości?

Jakie drewno do kominka wybrać?

Pod tym pytaniem pojawia się nie tylko dylemat dotyczący rodzaju drewna, ale także jego właściwości, które wpływają na długość spalania i ekonomiczność. Choć sama nazwa, jak jesion czy olcha niewiele nam powiedzą, tak ich kaloryczność oraz stopień wysezonowania, oraz ilość popiołu, jaką zostawiają to już konkretne informacje, które zaważą na tej decyzji.

Kaloryczność drewna to wartość, która określa ilość energii cieplnej, jaka uwalnia się podczas spalania drewna. Najczęściej wyrażona w kWh/kg, im wyższa, tym lepiej. Najwyższe wartości kaloryczne osiąga drewno liściaste, którego wilgotność po odpowiednim suszeniu wynosi nie więcej niż 10%-20%.

Drewno iglaste lepiej odrzucić już na starcie. Dlaczego? Jest ciężkie w sezonowaniu, a wysoka zawartość żywicy osadza się w kominie podczas spalania oraz może wpływać na zdrowie osób użytkujących kominek.

Gdzie kupić drewno kominkowe? Oczywiście ze sprawdzonego źródła. Unikaj drewna zanieczyszczonego lakierem, farbami czy innymi substancjami chemicznymi, ponieważ mogą one wydzielać toksyczne substancje podczas spalania.

Renomowani sprzedawcy drewna do kominka

Zastanawiasz się, gdzie kupić drewno kominkowe najwyższej jakości? Drewnex to doskonałe miejsce, aby rozpocząć poszukiwania. Oferta obejmuje drewno w optymalnych długościach i średnicach, odpowiedniej kaloryczności oraz poddawane sezonowaniu.

Drewno kominkowe Drewnex to nie tylko źródło ciepła, ale także gwarancja spokojnych i przyjemnych chwil spędzonych przy kominku. Dzięki doświadczeniu, profesjonalizmowi i dbałości o jakość, można być pewnym, że drewno zakupione u nas spełni nawet najwyższe oczekiwania. Drewnex to firma, która od lat zyskuje uznanie klientów dzięki doskonałej jakości swojego drewna kominkowego. W asortymencie znajdują się gatunki drewna, takie jak dąb, buk, grab, brzoza czy jesion, które są znane ze swojej twardości i efektywności podczas palenia. Warto postawić na sprawdzone źródło, gdy zależy nam na bezpieczeństwie, efektywności i ekologii kominka.

Wybierając naszą firmę, inwestujesz nie tylko w jakość drewna, ale również zapewniasz sobie i swoim bliskim wyjątkowe chwile przy cieple domowego ogniska.  Dołącz do grona zadowolonych klientów i ciesz się magicznymi wieczorami przy kominku, które stworzysz dzięki Drewnex