Drewnex24 - ciepło z natury w Twoim domu

Firma DREWNEX działa na rynku od 2000 roku, jako czwarte pokolenie firmy rodzinnej. Na przestrzeni ponad 20 lat istnienia naszej działalności zdobyliśmy zaufanie tysięcy prywatnych i hurtowych odbiorców drewna.

Drewnex – drewno produkujemy z pasją!

Jesteśmy największym producentem drewna kominkowego i opałowego w południowej Polsce. Od dwóch dekad zaopatrujemy hurtowych odbiorców krajowych i zagranicznych (m.in. z Niemiec, Austrii, Holandii, Belgii, Francji i Danii). Jesteśmy sprawdzonym i niezawodnym partnerem handlowym, który na pierwszy miejscu stawia zadowolenie klientów i najwyższą jakość swoich produktów. Korzystamy wyłącznie z wysokiej klasy drewna pozyskiwanego w Lasach Państwowych, posiadającego certyfikat FSC® (FSC-C119899) potwierdzający pochodzenie surowca wyłącznie z legalnych źródeł.

Ponad 20 lat doświadczenia

Przetwarzamy 150 000 m3 drewna tartacznego rocznie, posiadamy profesjonalną suszarnię o powierzchni 2000 m3, nad najwyższą jakością naszych produktów pracuje ponad pół tysiąca wykwalifikowanych pracowników. Posiadamy najnowocześniejszą linię produkcyjną wyposażoną w 16 nowoczesnych maszyn, które pozwalają na realizację praktycznie każdego zamówienia W zależności od życzenia klienta drewno jest łupane na trzy lub więcej kawałków o średniej długości około 30 cm.

Z troską o najlepszą obsługę klienta

Olbrzymią wagę przywiązujemy do pakowania i transportu naszych produktów. W tym celu opracowaliśmy własną formułę skrzynio-palety. Każdy metr przestrzenny drewna kominkowego ułożony jest precyzyjnie w rządkach i w nienaruszonej postaci dociera do najodleglejszego celu z pomocą naszej floty transportowej, która liczy już ponad 100 pojazdów i jest konsekwentnie rozbudowywana. To wszystko sprawia, że nasze moce przerobowe są wręcz nieograniczone. Każdą z naszych ciężarówek możemy wysłać jednorazowo kilkadziesiąt palet drewna.

W zgodzie z naturą

Kolejną gałęzią działalności firmy Drewnex jest produkcja półfabrykatów dębowych - fryzy i graniaka, najwyższej jakości materiałów do wyrobu: podłóg, płyt klejonych, blatów kuchennych, stołów oraz innych elementów mebli. Jesteśmy też producentem biomasy, w pełni naturalnej i ekologicznej substancji energetycznej. To biopaliwo stanowi odnawialne źródło energii. A, że sprawy ekologii są dla nas bardzo istotne, jesteśmy w trakcie budowy własnej elektrowni właśnie na biomasę o mocy 8 mega.

Biomasa - trzecie co do wielkości naturalne źródło energii na świecie

Biomasa to materiał coraz częściej wykorzystywany do wytwarzania energii i doskonała alternatywa dla węgla, głównie z uwagi na mniejszą ilość wytwarzanych zanieczyszczeń. Podczas spalania, emisja tlenku węgla, dwutlenku siarki i tlenków azotu, jest niższa niż podczas stosowania paliw kopalnianych. A jego przechowywanie czy składowanie nie niesie za sobą ryzyka dla środowiska naturalnego. Jednym z najbardziej popularnych produktów, służących do uzyskania biomasy, jest drewno i jego elementy takie jak trociny, zrębki czy kora.

Sadzimy Lasy!

Motorem napędowym do codziennej działalności jest miłość do natury i zwierząt. W 2018 roku założyliśmy fundację „Sadzimy Lasy”. Naszym celem jest posadzenie miliona drzew do 2025 roku. Jak chcemy to zrobić? Nasza fundacja jest patronem medialnym wielu wydarzeń i eventów, podczas których zakupione przez nas sadzonki są rozdawane uczestnikom. Aby być na bieżąco z naszymi inicjatywami, zaglądaj na stronę: www.sadzimylasy.org oraz na nasze media społecznościowe.

Z pasją do natury

W naszych stajniach hodujemy czempionów rasy izabelowatych, piękne konie wspaniale prezentujące się na pokazach, ale też doskonale radzące sobie w wyścigach. Ta wszechstronna rasa bez trudu odnajduje się w wielu powierzonych im zadaniach. To samo możemy powiedzieć o naszej firmie.

Zainteresowała Cię oferta Drewnex24? Przejdź do naszego sklepu i dokonaj zakupu.

Przejdź do sklepu