DREWNEX 24 DOSTARCZA ZRZYNY I KLOCKI DĘBOWE

W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości drewno opałowe, najbardziej nadające się do palenia, spełniające najwyższe wymagania. Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości drewna, opału do pieca we Wrocławiu i Opolu ( zasięg do 100 km od Piecowic) to nasz sklep jest najlepszym miejscem, by je kupić. Proszę sprawdzić, jakie drewno opałowe mamy do zaoferowania. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

W związku z wieloma zapytaniami Klientów o drewno przeznaczone do pieców i tzw kóz, stworzyliśmy trzy produkty specjalnie dla Państwa. 

Zrzyny dębowe Trak - jest to odpad tartaczny uzyskany po obróbce maszyną zwaną TRAKIEM sprzedawane w całości w długościach po ok. 130 cm.

Wielowe Wielopiła- jest to odpad tartaczny uzyskany po obróbce maszyną zwaną wielopiłą w długościach po ok. 130 cm.

Klocki dębowe do 25cm - jest to odpad tartaczny uzyskany po procesie optymalizacji w której udało nam się uzyskać opał o długościach do 25 cm. Jest to doskonały opał do małych kominków, pieców typu "koza" oraz standardowych pieców węglowych.

To gatunek wysokokaloryczny – daje dużo ciepła i ma przyjemny zapach. Doskonałe drewno na opał, jest wysoko cenione ze względu na swoją zwartość, bardzo wolno się spala i długo utrzymuje płomień w palenisku. Pozostawia ok 3% popiołu. Posiada bardzo szerokie spektrum zastosowania: od oklein poprzez wszelkiego rodzaju wyroby tarte, aż po opał. Zwykle jest u nas w najlepszej ofercie cenowej spośród gatunków twardych ze względu na duże zapasy i zapotrzebowanie w drugiej gałęzi naszej działalności – tartaku.

Zrzyny Mix HIT - jest to mieszanka zrzyn po procesie optymalizacji w wyniku której udało się uzyskać gotowe do palenia zrzyny dębowe o długościach do 30 cm w super cenie. 

Jest bardzo twardym, szybko schnącym gatunkiem drewna o wysokiej kaloryczności. Pali się bardzo ładnym płomieniem dając dużo ciepła i pozostawia tylko ok 3% popiołu. Szybko schnie, ma małą zawartość wody po ścięciu. Drewno jesionowe podobnie jak dębowe ma szerokie spektrum zastosowań (okleiny, sprzęt sportowy, meble gięte, wystrój wnętrz). Świeże drewno podczas obróbki wydziela słodkawy zapach.